Wersja do wydruku 
Katalog usług
 AR Archiwum Dokumentów
Nr: GPS 6.2. Opublikowano: 05/06/2014 Nr: FD/001220
Wersja: 7 Obowiązuje od: 16/08/2010 Karta Usługi
Nazwa: Usługa: Wniosek o zmianę przeznaczenia działki
Właściciel: Agnieszka Łukawska - Zespół ds. gospodarki przestrzennej (Referat Gospodarowania Przestrzenią i Ochrony Środowiska )

 
MIEJSCE ZAŁATWIANIA SPRAWY- JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA
 
Referat Gospodarowania Przestrzenią i Ochrony Środowiska,
II piętro, pokój 207
Tel. (12) 37-21-766
 
WYMAGANE DOKUMENTY
 
 wypełniony wniosek GPS 6.2. ze wskazaniem numeru i położenia działki
Kopia mapy z zaznaczeniem nieruchomości, której (których) dotyczy wniosek.

 

 


OPŁATY
 
Nie pobiera się
 
TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY
 
Sprawa załatwiana jest w trybie sporzadzania/zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Temin składania wniosków wyznaczony zostaje w ogłoszeniu/obwieszczeniu  Burmistrza o przystapieniu do sporzadzania/zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Procedura kończy się ogłoszeniem uchwały Rady Miejskiej w Dobczycach w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.
 
TRYB ODWOŁAWCZY
 
Nie dotyczy.
 
PROCEDURY POSTĘPOWANIA- UWAGI
 1. W celu ustalenia przeznaczenia terenów, w tym dla inwestycji celu publicznego, oraz określenia sposobów ich zagospodarowania i zabudowy, Rada Miejska z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza podejmuje uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia/zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (zwanego dalej planem). Przed podjęciem tej uchwały, Burmistrz wykonuje analizy dotyczące zasadności przystąpienia do sporządzania/zmiany planu i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami studium, przygotowuje materiały geodezyjne do sporzadzania/zmiany planu oraz ustala niezbędny zakres prac planistycznych.
2. Burmistrz  po podjęciu przez Radę Miejską uchwały o przystąpieniu do sporządzania/zmiany planu miejscowego ogłasza w prasie miejscowej oraz przez obwieszczenie, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzania/zmiany planu, określając formę, miejsce i termin składania wniosków do planu, nie krótszy niż 21 dni od dnia ogłoszenia oraz  zawiadamia na pismie  o przystapieniu do sporządzania/zmiany planu instytucje i organy właściwe do opiniowania i uzgadniania planu
3. Wnioski o zmianę przeznaczenia nieruchomości w planie przyjmowane są w terminie wyznaczonym w ww. ogłoszeniu/obwieszczeniu, nie krócej niż przez okres  21 dni

4. Burmistrz opracowuje projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, rozpatrując wnioski, o których mowa wyżej

5. Projekt planu przedkłada się do zaopiniowania przez właściwe organy i instytucje, w tym gminną komisję urbanistyczno - architektoniczną i inne organy i instytucje wymienione w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz uzgadnia się go z właściwymi organami i instytucjami oraz uzyskuje zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, jeżeli wymagają tego przepisy odrębne
6. Projekt planu po wprowadzeniu zmian wynikających z uzyskanych opinii i uzgodnień zostaje wyłożony wraz z prognozą oddziaływania na środowisko  do  publicznego wglądu na okres co najmniej 21 dni, o czym powiadamia się - w miejscowej prasie i przez obwieszczenie oraz w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości -  w terminie co najmniej 7 dni przed wyłożeniem. W okresie wyłożenia organizuje się dyskusję publiczną nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami.

7. W ogłoszeniu/obwieszczeniu o wyłożeniu planu zostaje wyznaczony termin wnoszenia uwag dotyczących projektu planu przez osoby fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, nie krótszy niż 14 dni od dnia zakończenia okresu wyłożenia planu. Uwagi do projektu planu może wnieść każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu, wyłożonym do publicznego wglądu. Uwagi do projektu planu należy wnieść na piśmie w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu.  Jako wniesione na piśmie uznaje się również uwagi wniesione w postaci elektronicznej:

- opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu w rozumieniu ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym lub

- opatrzone podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub

- za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

8. Rozpatrzenie uwag przez Burmistrza następuje w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia upływu terminu ich składania.

9. Burmistrz wprowadza zmiany do projektu planu wynikające z rozpatrzenia uwag,  a następnie w niezbędnym zakresie ponawia uzgodnienia, po czym przedstawia Radzie Miejskiej projekt planu wraz z listą nieuwzględnionych uwag.

10.Jeżeli Rada Miejska stwierdzi konieczność dokonania zmian w projekcie planu, w tym także w wyniku uwzględnienia uwag do projektu planu - czynności, o których mowa wyżej zostają powtórzone w niezbędnym zakresie. Przedmiotem ponowionych czynności może być jedynie część projektu planu objęta zmianą.
11. Plan uchwała Rada Miejska, po stwierdzeniu, że nie narusza on ustaleń Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Dobczyce, rozstrzygając jednocześnie o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu oraz sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, oraz zasadach ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych. Część tekstowa planu stanowi treść uchwały, część graficzna oraz wymagane rozstrzygnięcia stanowią załączniki do uchwały..
12.  Burmistrz przedstawia Wojewodzie wyżej wymienioną uchwałę wraz z załącznikami oraz dokumentacją prac planistycznych w celu oceny ich z przepisami prawnymi.
13. Uchwała Rady Miejskiej w sprawie uchwalenia planu miejscowego obowiązuje od dnia wejścia w życie w niej określonego, jednak nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.
 
PODSTAWA PRAWNA
 
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. (t.j. Dz.U. 2012 r. poz. 647 z późn. zm.); Uchwała Rady Miejskiej w Dobczycach o przystąpieniu do sporządzania/zmiany  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (po jej publicznym ogłoszeniu)

 

 

 
# Opis załączonego pliku Nazwa pliku
1.   wzór wniosku do planu Wzór wniosku do planu.doc
(rozmiar: 34 KB)
  Historia zmian w dokumencie